فلسفه آکادمی
استراتژی ما به طور خاص از توسعه فردی به سمت ارتقای مهارتهای تکنیکی ، تاکتیکی ، فیزیکی و ذهنی متکی است . فوتبال آموزان آکادمی پارسه بیشتر از همه باید دارای دو کیفیت باشند : هوش بازی و سرعت . بازیکنان باید قادر به درک این بازی باشند تا بتوانند نقش و مسئولیت های خود در مسابقات را بدون در نظر گرفتن شکل یا سناریو درک کنند و بتوانند مهارت های خود را ارائه دهند . بزرگترین وظیفه ما این است که مطمئن شویم که بازیکنان ما منطق و ساختار فوتبال را در هر وضعیت خاصی درک می کنند . یک بازیکن خوب ، یک بازیکن نسبتا فعال است که تهاجمی است و مایل است نقش مهمی در بازی ایفا کند .


نقش مربیان در آکادمی فوتبال پارسه
آکادمی پارسه جهان فوتبال را در اختیار مربیان خلاق تر و مجرب تر می داند که می تواند تیم ها و بازیکنانش را بصورت فردی و گروهی ارتقا دهد . مربیان رابط بین بازی و بازیکنان می باشند . توسعه هر بازیکن بستگی به کیفیت مربیانش دارد . این هدف و مسئولیت مربیان ماست تا اطمینان حاصل کنیم که بازیکنان مطالب ارائه شده را یاد می گیرند . اما آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که فوتبال آموزان متوجه آنچه را که در حال یادگیری هستند می شوند . بنابراین برای مربیان ما بسیار عالی است که مهارتهای ارتباطی عالی داشته باشند . آنها همچنین باید قادر به ایجاد انگیزه برای فوتبال آموزان نیز باشند تا بتوانند بهترین آنها را بیابند . که این مطلب بسیار مهم است ، زیرا گاهی اوقات بازیکنان حتی از توان بالقوه خود نیز آگاهی ندارند. هر یک از مربیان آکادمی پارسه در گروه سنی مربوطه مشغول به کار هستند . هر گروه سنی چالش ها و شاخص های خود را دارد . یک مربی باید درک آنچه در ذهن یک بازیکن از یک سن خاص رخ می دهد ، را داشته باشد . مربی جوان خوب می داند که کارش این است که به یک بازیکن کمک کند تا پیشرفت کند.

ساختار آکادمی فوتبال پارسه
در حالی که طبقه بندی در سطح عمومی انجام می شود ، بارهای آموزشی یک بازیکن فوتبال می تواند بر اساس بیولوژیکی نسبت به سن زمان بندی متفاوت باشد . برنامه فوتبالی آکادمی فوتبال پارسه به سه بخش تقسیم شده :

1- رده های سنی مدرسه فوتبال پارسه
2- رده های سنی آکادمی فوتبال پارسه
3- تیمهای پایه پارسمدرسه فوتبال زیر 10 سال
در طول این دو سال، هدف این است که تکنیک های مربوط به بازی را با تأکید بر لذت توسعه دهیم . مربی محیطی مناسب برای یادگیری را فراهم می کند تا بازیکنان بتوانند توپ را کنترل کنند و رشد طبیعی خود را از طریق بازی در زمین های کوچک تقویت کنند . تعداد کمی از تمرین فنی و غیرقابل پیشبینی وجود دارد ، با این حال مقدار اطلاعات تاکتیکی در سال اول حداقل است و در سال دوم محدود می شود . بازیکنان به شکلهای مختلف بازی می کنند و بسیاری از بازی در زمین های کوچک را همچون بازی های 4^4 – 3^3 – 2^2 – 1^1 را تجربه می نمایند . و تجربه بازی در پست های مختلف . در پایان این مرحله ، فوتبال آموزان آموخته اند که چگونه هدفمندانه بازی می کنند .

آکادمی فوتبال زیر 11 سال و زیر 12 سال
این یک محدوده سنی مهم برای کسب یک بنیاد فنی خوب است و ادامه توسعه تکنیک های مربوط به بازی است. این مربی محیطی مناسب برای یادگیری فراهم می کند تا بازیکنان بتوانند توپ را کنترل کنند و از طریق شرایط مخالف به سمت پیشرفت حرکت کنند و خلاقیت را تشویق کنند. در صورت امکان، شیوه های مالکیت، جهت تشویق آگاهی و دریافت توپ برای فعال کردن بازیکن برای بازی رو به جلو حرکت می کنند. تأکید کلی برای گروه سنی این است که از طریق بازی کردن در زمین های کوچک مهارت ها را یاد بگیرند.

تیم های پایه اکادمی زیر 13 و 14 سال
هدف ما در این گروه سنی این است که بازیکنان را با اعتماد به نفس برای بازی با هر دو پا توسعه دهیم. تاکید بر توسعه مهارت 1 V 1است. بازیکنان انتقال مهارت های آموزش دیده را به بازی 11V11فوتبال را انجام خواهند داد.

تیم های پایه آکادمی زیر 15 و 16 سال
همانطور که بازیکنان بزرگتر می شوند، تمرکز بر مهارت های تاکتیکی گروهی و همچنین افزایش مهارت های تاکتیک تیمی می باشند . شامل برگذاری مناسب جلسات مانند اصول حمله ی گروهی و تیمی ، اصول دفاع گروهی و تیمی و لحظات انتقال بازی می باشد. گرچه در این مرحله هنوز نیازمند توسعه ی مهارتهای فردی می باشند .

تیم های پایه آکادمی زیر 17 و 18 سال
در این مرحله جلسات تمرین علاوه بر مرور و تکمیل موارد آموزشی دوره قبل بیشتر بازیکنان به فرد یا گروه های کوچک مرتبط با شرایط خاص بازی تقسیم شده که در این جلسات نقاط قوت را توسعه می دهد و سعی در برطرف نمودن نقاط ضعف بازیکنان دارند که در این زمینه زمان بیشتری را صرف تجزیه و تحلیل عملکرد بازیکنان را به صورت جداگانه و به عنوان یک گروه و یا تیم در حال توسعه می کنند.


مسابقات
مسابقه نقش مهمی در توسعه بازیکنان نخبه ایفا می کند . آکادمی فوتبال پارسه سعی دارد که به طور مرتب مسابقاتی را با بهترین آکادمی ها از سراسر کشور برگزار می کند تا در برابر تیم های رده های سنی ما به رقابت بپردازند . معمولا حداقل دو اردو مسابقاتی از این نوع در هر سال برای بازیکنان آکادمی پارسه در نظر گرفته می شود . که اکثرا در انتهای ترم تابستان و همچنین انتهای ترم زمستان هر سال برگزار می گردد. رقیبان با توجه به معیارهای دقیق مانند برنامه توسعه و پیشینه آنها انتخاب می شوند . با رقابت با تیم های قوی ، تیم های آکادمی این فرصت را دارند که در برابر بسیاری از سبک ها و سیستم ها و محیط های مختلف که ممکن است و بیشتر از همه در یک فضای رقابتی باشد ، بازی کنند. باشگاه های همکاری کننده علاوه بر رقابت در برابر تیم های مختلف رده های سنی آکادمی ، برای ارائه راه کار ، فلسفه و موضوعات مختلف مربوط به کار با بازیکنان جوان دعوت می شوند . ما مد نظر داریم که این ثروت عظیم تجربه و دانش فنی را که در چارچوب رقابتهای داخلی شکل می گیرد به رقابتهای بین المللی نیز ارتقاء بخشیم ، و نه تنها مربیان آکادمی ، بلکه مربیان سایر باشگاه ها ، تشویق شوند برای پیوستن به این رویدادها ، و از فواید آنها بهره مند شوند. پارس یک باشگاه فوتبال است که در حال حاضر در سطح لیگ نونهالان و نوجوانان و جوانان کشور فعالیت دارد . این باشگاه ، به عنوان یک مسیر گام به گام برای بازیکنان آکادمی عمل می کند تا انتقال موفقیت آمیز از رده های سنی آکادمی به فوتبال پایه را تضمین کند. در اینجا نیز همه چیز مطابق با فلسفه آکادمی یعنی آموزش قهرمانان در ورزش و زندگی است . این مرحله بعدی در آموزش بازیکنان جوان ما است. این باشگاه فرصتی عالی برای پرش از آکادمی به فوتبال پایه را فراهم می کند و به یاد می آورد که به معنای واقعی آن، یک بازیکن حرفه ای است.

محیط تمرین آکادمی فوتبال پارسه
بازیکنان و تیمهای رده های سنی ما به یکی از برترین مراکز آموزشی ورزشی منطقه از جمله دو زمین فوتبال فضای باز یکی طبیعی و دیگری مصنوعی ، سالن کنفرانس ، سالن تکنیک ، سالن بدنسازی ، کتابخانه ، خوابگاه ، گیم نت، کافی شاپ دسترسی دارند.

برنامه رویاهای فوتبال آکادمی فوتبال پارسه
برنامه رویاهای فوتبال آکادمی پارسه در قالب " اپلیکشن ستاره یاب" یک پروژه ی منحصر به فرد است که با هدف شناسایی استعدادهای فوتبال به منظور توانمندسازی آنهاست . این فرصتی است برای هزاران نفر از پسران در شهرها و روستاها برای نشان دادن مهارت های خود به منظور دریافت بورس تحصیلی همراه با فرصتی برای دستیابی به آرزوی خود و رسیدن به قله های فوتبال ملی و حتی بین المللی. برای تعداد از انتخاب شده، آکادمی یک برنامه جامع را لحاظ می کند ، از قبیل آموزش تحصیلی در مدرسه غیردولتی پارسه ، مربیگری ، بازی های دوستانه ، حمایت اجتماعی، پزشکی و ورزشی و تغذیه علاوه بر این، فرصتی برای پیگیری حرفه ای در فوتبال را فراهم می کند.

فرآیند انتخاب بازیکنان آکادمی فوتبال پارسه
پایه های شکل گیری این آکادمی در سال 1394 آغاز شد از آن زمان آکادمی همچنان در حال رشد بوده بطوریکه در همان سال تندیس یادبود مدارس فوتبال نمونه کشوری را از آکادمی تیمهای ملی فوتبال دریافت نمود . تا کنون ، بیش از 100 فوتبال آموز در آکادمی پارسه در حال یادگیری فوتبال می باشند . که این باشگاه تا کنون دارای 700 فوتبال آموز می باشد. که داوطلب مشارکت در این برنامه می باشند . در مرحله نخست شرکت کنندگان در مدارس فوتبال فصلی ثبت نام می نمایند و در طول ترم با بروز استعدادهای خود به مربیان مربوطه به مدرسه فوتبال پیشرفته فراخوانده می شوند و در آنجا در صورت ادامه مسیر رشد خود توسط مربیانشان به آکادمی فوتبال معرفی می گردند . و برای مرحله تست نهایی به مدت سه هفته در تمرینات آکادمی بصورت موقت شرکت نموده و در صورت جلب رضایت مربیان و مسئولان آکادمی و طی موفقیت آمیز تستهای مرتبط به عضویت آکادمی در می آیند.

فوتبال راهی جهت نزدیک شدن به انسان کامل
اما کار آکادمی فوتبال تنها مربوط به دنبال کردن رویاهای ورزشی بازیکنان جوان برای حضور در سطح حرفه ای و دریافت آموزش صحیح ورزشی نمی باشد . بلکه این آکادمی نگاه ویژه ای به امور فرهنگی و انسان دوستانه نیز دارد . کما اینکه یک متخصص فرهنگی و یک متخصص روان شناس در کنار مجموعه بوده و با برگزاری دوره های خاص سعی در تغییر نگرش خانواده ها و در پی آن تغییر سبک زندگی فوتبال آموزان برای تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای می باشند . "بسیاری از بازیکنان رویای حرفه ای زیادی دارند . اما تنها تعداد کمی از آنها می توانند این رویا را تحقق بخشند . زیرا مهارت های استعدادیابی و فوتبال به تنهایی کافی نیست جوانان بلند پروازانه باید حتی سخت تر کار کنند تا آن را در فوتبال حرفه ای دنبال نمایند ". و در صورت خواست خانواده ها برنامه های فرهنگی ، علمی و کمک تحصیلی برای فوتبال آموزان در نظر گرفته می شود . تنها هدف آکادمی از این کارگسترش بیش از پیش اخلاق و انسانیت در سطح جامعه می باشد .

ما بیش از یک تیم پر از ستاره خواهیم شدما بیش از یک ورزشگاه پر از  رویاها خواهیم شد ما دقیقا یک خانواده بزرگ خواهیم شد . خانواده ای سرشار از استعداد ، و آینده ای درخشان که در پیش روی خواهد بود .

ما در پارسه هستیم ، بیش از یک باشگاه ورزشی

زیرا پارسه خانواده ای عیال وار می باشد که شامل بیش از 700 خانواده عضو آن است . ما در اینجا با کمک همدیگر ، تصمیم گیری های بزرگی را به صورت دموکراتیک و در کمیته های تشکیل شده با تکیه بر توان و تخصص خود خانواده ها انجام خواهیم داد ، زیرا ما در خانواده ی بزرگ پارسه همواره بر این اعتقادیم که همکاری ما با یکدیگر بهترین راه برای اطمینان از موفقیت های آتی می باشد .

ما در پارسه به سبک خودمان رفتار خواهیم کرد

ما در پارسه بیش از یک باشگاه هستیم . ما در رقابت های پیش رویمان بدنبال موفقیت خواهیم بود ، اما با پایبندی به سبک و اصول خودمان .

ما در پارسه مدرسه ای برای زندگی را رقم خواهیم زد

ما در پارسه بیش از یک باشگاه هستیم . زیرا اینجا یک مدرسه برای زندگی است که اعضای آن ، از طریق ورزش آموزش چگونه بهتر زندگی کردن را می بینند . ما فقط نمی خواهیم بزرگترین بازیکنان را پرورش دهیم ، بلکه از آکادمی فوتبال پارسه استفاده خواهیم کرد تا بزرگترین افراد را پرورش دهیم .

ارزش های اخلاقی ما در پارسه

ما در پارسه بیش از یک باشگاه هستیم . زیرا ما احساس می کنیم که ارزش هایی مانند : فروتنی ، جاه طلبی ، تلاش ، کار گروهی و احترام ، به مراتب بیش از موفقیت در رقابتهای ورزشی دارای اهمیت می باشند . زیرا این اصول اخلاقی زمینه ساز برنده شدن ما در رقابت های ورزشی آتی می باشند .

تغییرات اجتماعی

ما در پارسه بیش از یک باشگاه هستیم . زیرا ما به شدت متعهد به ارتقائ رفتار اجتماعی می باشیم . ما به قدرت ورزش و بلأخص فوتبال این ورزش پرهیجان در این زمینه اعتقاد راسخ داریم .ما در پاسه بیش از یک باشگاه هستیم ، زیرا همه ی ما هر روز سخت تلاش می کنیم تا بهترین باشیم و جامعه را به یک مکان بهتر تبدیل کنیم ، نه تنها تصور و آرزوی آینده ای پر از موفقیت و سرشار از رونق ، بلکه واقعی بودن این تصورات را در آینده ای نه چندان دور تجربه خواهیم کرد.

آکادمی فوتبال پارسه

 

این لوگو مربوط به فوتبال پایه (grass roots) که شامل فوتبال آموزان فعال در رده های سنی مدرسه فوتبال و آکادمی فوتبال می باشد. از آنجا که جمعیت این حوزه را کودکان تشکیل میدهند به همین دلیل این لوگو متناسب با سن آنها تصویر سازی شده است.

 

مدرسه غیردولتی پارسه

 

باشگاه ورزشی پارس

 

باشگاه فرهنگی ورزشی پارسه

 
.
.
.
.